Červenec 2011

Profil mého křečka Míši

31. července 2011 v 16:44 | Monalíza |  Můj křeček Monty/Míša
Plemeno: zlatý/syrský křeček
Pohlaví: Sameček :P
Povaha: mazaný, akční, velice čistotný, zvědavý, mlsný, rychlý, šikovný, někdy mrzutý
Plusy a mínusy:

+ je s ním večer legrace
+ skoro všechno, co mu dám, sní
+ když jsem před klecí a něco jím, tak vyleze i VEN a pochtívá... :)
+ má heboučkou příjemnou srst

- je "nenajezený" =D
- bývá někdy mrzout a kousne (stalo se to jenom jednou)
- často mi utíká
- nikdy mi neusne v náruči :(


2. křeček Campbellův

22. července 2011 v 17:00 | Monalíza, strankyokreckach.mypage.cz/, ireceptar.cz, chs-syrius.estranky.cz/ |  Křečci
Jako dalšího křečka vám představím křečka Campbellova (nebo jak se to skloňuje :DD)

Křeček campbellův

Měří od 7 do 10 cm a váží kolem 35 - 50 g. Tento křečík žije 1,5 - 2 roky. Pohlavní dospělosti dosahuje po 5 týdnech a vhodný k započetí do chovu je po 3 - 4 měscích. Po narození mláďata váží cca 1 - 2 g, takže jsou velice malá. Srst na zádech má šedohnědou, která směrem k břišní straně přechází v bílé skvrny. Navíc se mu na hřbetě zhruba až do poloviny zad, táhne černý pruh. Na rozdíl od křečíka džungarského černá linka oddělující šedohnědá záda od bílého břicha je nezřetelná, často chybí. Na zimu tento křeček nebělá. Existují různá další zbarvení, například černý, zlatý, bílý.. Snášejí se v párech i ve větších skupinách, pokud je dostatečně velké terárium. Sameček pomáhá samičce při porodu. Vůči chovateli bývají agresivní a snaží se většinou utéct, ale ne vždy.

Křečík Campbellův žije v nerozlučných párech, což je mezi křečky a křečíky naprostá výjimka. I ve větší skupině jsou si trvalé páry stále věrné. Z toho plyne, že jde o druh společenský a jeden křečík by o samotě trpěl.
Ideální je chov v páru. Samečka proto v žádném případě od samičky neoddělujeme, ani když je březí a má rodit, jako je to občas potřebné u jiných křečků.
Křečíky můžeme chovat i ve skupince, nejlépe složené z více párů.
Jako všichni křečci a křečíci i křečík Campbellův je neuvěřitelně plodný, což souvisí s jeho krátkým věkem - dožívá se obvykle dvou až tří let. Samička proto musí dospět rychle - stane se tak již po necelých dvou měsících od narození. K páření je svolná v několikadenních intervalech. Po přibližně dvou a půl týdnech od početí přivádí na svět kolem pěti maličkých, holých a slepých mláďat. Už za dva týdny začnou na vlastní oči prozkoumávat okolí hnízda a uždibovat potravu rodičů, po třech týdnech přestávají záviset na mateřském mléce zcela a po měsíci jsou více méně samostatná.


***KLIK pro zobrazení všech fotek***


1. křeček zlatý

22. července 2011 v 15:31 | Monalíza, zoo-planet.blog.cz/, rezik.blog.cz/ |  Křečci
Máme velice hodně plemen a barevných variant křečků. Dneska vám představím křečka zlatého :)

Křeček zlatý

Tento až 18 centimetrový a až 180 gramový hlodavec má různé typy i barvy srsti (dlouhá, krátká, lesklá - satén). Na hlavě má malý růžový nosík, pak velice citlivé a ve stáří velmi důležité hmatové vousky, černá korálková očka přizpůsobená hlavně pro noční život, ouška a velké lícní torby, kam sbírá různá semena a zrní, ty mohou pojmout až polovinu hmotnosti dospělého jedince. V zajetí i v přírodě dlouhé hodiny tráví ohlodáváním různých kousků dřeva a kůry, protože stejně jako všem hlodavcům tak i křečkům po celý život rostou přední zuby, které si musí brousit. Délka života je mezi 2 - 3 roky.


***KLIK pro zobrazení všech fotek =)***


Několik novinek dnešního dne :D

20. července 2011 v 18:36 | Monalíza |  Dess

Bonjour lidi :D Mám pro vás tři novinky a nevím, kterou mám začít... ;D


Už mám připravené dárky pro vítěze Miss pets 2011

18. července 2011 v 14:35 | Monalíza |  Miss pets
Čau. Včera jsem už zabalila dárky pro výtěze v mé soutěži Miss pets Můžu vám říct, že ta obálka je docela těžká Každopádně jsem zvědavá, kdo vyhraje... A když už jsme u těch výher, tak jsem vyhrála 1. místo s Míšou v soutěži Miss hlodavec 2011 na blogu Minnienky

Dostala jsem tyto ceny:

Diplomek za 1. místo

*Klik* na celý článek pro zobrazení dalších věcí

Udělala jsem si srandu z operátora na zoot.cz

12. července 2011 v 10:41 | Monalíza |  Nezařaditelné články

Jsme online: Rádi vám pomůžeme s výběrem a s čímkoli co vás na Zootu zajímá. Stačí začít psát do políčka níže a hned jsme u vás.
Monika Karabová se připojilTuesday, July 12, 2011

Já: Dobrý den

Petr se připojil Právě se vám věnuje
Petr
P: Dobrý den, jak vám můžeme pomoci

Já: chtěla bych se zeptat, jestli by jste se mnou nešel na rande *klik na celý článek*

Slunečnice už rozkvetly

11. července 2011 v 17:06 | Monalíza |  Nezařaditelné články
Ahoj. Pamatujete si na slunečnice, co pěstuju, o kterých jsem vám psala v květnu (před dvěmi měsíci)? Byly to ještě takové malé rostlinky a nebyla jsem si moc jistá, jestli vyrostou a jestli vůbec budou mít květ. Nyní už mi ta největší dorostla až k očím. Ale to není všechno! *Klikněte na celý článek*


Hra mého dětství - Lego racers :)))

7. července 2011 v 19:00 | Monalíza |  Nezařaditelné články
Dneska jsem hledala na internetu hry, co jsem hrála, když jsem byla malá. Často jsem hrála ve školce Vlak, Veggy, ale ty jsem nikde nenašla. Pak jem si vzpomněla, že můj brácha hrál kdysi Prince z Persie, toho jsem našla na sthnutí i online, ale nijak mě to nezaujalo, spíše bráchu, já totiž plošinovky moc nehraju. Taky jsem našla na internetu hru Mario, tak jsem si chvíli zaskákala . Už jsem chtěla hledání vzdát, když....

Videa s Míšou a nějaké ty fotky

4. července 2011 v 10:54 | Monalíza |  Můj křeček Monty/Míša


Vsadím se, že takhle NA kolotoči neumí jezdit žádný křeček. Míša se totiž nevejde dovnitř, je moc velký :DA tady je fotka, jak sladce spinká...
...a jak se probudil