Křečci

Postroj pro křečka

20. března 2012 v 12:44 | Monalíza
Ahoj. Právě jsem na aukro.cz vystavila na deset dní aukci o postroj na křečka. Koupila jsem si ho za 239 kč, ale prodávám ho za 170. Já ho nepotřebuju, protože Míšu pouštím normálně venku na trávu volně. On totiž neutíká, ale spíše sedí na místě a čumí do blba :DD

Kdyby někdo postroj chtěl, tak si může napsat a mileráda mu ho prodám :) A pokud to bude někdo z blogu, tak dám i slevu. Stačí mi napsat heslo "MÍŠA" ;)Super hračky pro vaše křečky

23. prosince 2011 v 19:14 | MonalízaJelikož bude zítra Štědrý den a určitě jste koupili svým křečkům nějaké dárečky, tak jsem dostala takový nápad dát sem nějaké fotky prima hraček třeba pro příští rok :)

Kolik toho křeček nacpe do toreb? :D

1. října 2011 v 9:25 | Monalíza
Přesně takhle nenažraný je náš Míša :DD Videjko klik na CČ ;)

2. křeček Campbellův

22. července 2011 v 17:00 | Monalíza, strankyokreckach.mypage.cz/, ireceptar.cz, chs-syrius.estranky.cz/
Jako dalšího křečka vám představím křečka Campbellova (nebo jak se to skloňuje :DD)

Křeček campbellův

Měří od 7 do 10 cm a váží kolem 35 - 50 g. Tento křečík žije 1,5 - 2 roky. Pohlavní dospělosti dosahuje po 5 týdnech a vhodný k započetí do chovu je po 3 - 4 měscích. Po narození mláďata váží cca 1 - 2 g, takže jsou velice malá. Srst na zádech má šedohnědou, která směrem k břišní straně přechází v bílé skvrny. Navíc se mu na hřbetě zhruba až do poloviny zad, táhne černý pruh. Na rozdíl od křečíka džungarského černá linka oddělující šedohnědá záda od bílého břicha je nezřetelná, často chybí. Na zimu tento křeček nebělá. Existují různá další zbarvení, například černý, zlatý, bílý.. Snášejí se v párech i ve větších skupinách, pokud je dostatečně velké terárium. Sameček pomáhá samičce při porodu. Vůči chovateli bývají agresivní a snaží se většinou utéct, ale ne vždy.

Křečík Campbellův žije v nerozlučných párech, což je mezi křečky a křečíky naprostá výjimka. I ve větší skupině jsou si trvalé páry stále věrné. Z toho plyne, že jde o druh společenský a jeden křečík by o samotě trpěl.
Ideální je chov v páru. Samečka proto v žádném případě od samičky neoddělujeme, ani když je březí a má rodit, jako je to občas potřebné u jiných křečků.
Křečíky můžeme chovat i ve skupince, nejlépe složené z více párů.
Jako všichni křečci a křečíci i křečík Campbellův je neuvěřitelně plodný, což souvisí s jeho krátkým věkem - dožívá se obvykle dvou až tří let. Samička proto musí dospět rychle - stane se tak již po necelých dvou měsících od narození. K páření je svolná v několikadenních intervalech. Po přibližně dvou a půl týdnech od početí přivádí na svět kolem pěti maličkých, holých a slepých mláďat. Už za dva týdny začnou na vlastní oči prozkoumávat okolí hnízda a uždibovat potravu rodičů, po třech týdnech přestávají záviset na mateřském mléce zcela a po měsíci jsou více méně samostatná.


***KLIK pro zobrazení všech fotek***

1. křeček zlatý

22. července 2011 v 15:31 | Monalíza, zoo-planet.blog.cz/, rezik.blog.cz/
Máme velice hodně plemen a barevných variant křečků. Dneska vám představím křečka zlatého :)

Křeček zlatý

Tento až 18 centimetrový a až 180 gramový hlodavec má různé typy i barvy srsti (dlouhá, krátká, lesklá - satén). Na hlavě má malý růžový nosík, pak velice citlivé a ve stáří velmi důležité hmatové vousky, černá korálková očka přizpůsobená hlavně pro noční život, ouška a velké lícní torby, kam sbírá různá semena a zrní, ty mohou pojmout až polovinu hmotnosti dospělého jedince. V zajetí i v přírodě dlouhé hodiny tráví ohlodáváním různých kousků dřeva a kůry, protože stejně jako všem hlodavcům tak i křečkům po celý život rostou přední zuby, které si musí brousit. Délka života je mezi 2 - 3 roky.


***KLIK pro zobrazení všech fotek =)***

 
 

Reklama